نرم افزار برنامه ریزی پخش گرم

پخش گرم به آن نوع از پخش گفته می‌شود که مسئولیت اصلی سفارش و پخش به عهده رانندگان است. در این نوع پخش رانندگان در طول یک روز به تعدادی مقاصد مشتریان سفر می‌کنند و در هر مقصد ابتدا سفارش مشتری را ثبت کرده و سپس سفارش مورد نظر را از داخل خودرو تهیه و طبقه بندی کرده و به مشتری ارائه می‌دهند.

یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در این روش پخش وجود دارد عدم مسیریابی صحیح توسط رانندگان است. به عنوان مثال رانندگان به صورت ذهنی مسیرهای را طی می‌کنند که با احتمال زیاد غیر منظم و نا بهینه است. در نتیجه مصرف سوخت بالا می‌رود زمان انجام سفارش طولانی‌تر می‌شود و تعداد سفارش‌های کمتری در یک روز قابل انجام است. پیچیدگی این مسئله زمانی بیشتر می‌شود که سفارشات و نیازهای بعضی مشتریان روزانه و بعضی دیگر یک روز در میان یا دو روز در میان می‌باشد.

در حال حاضر نرم‌افزار داینا اکسپرس یک راه حل قابل اعتماد و سریع برای حل مشکلات اشاره شده در پخش گرم می‌باشد. طبق بررسی‌های انجام شده استفاده از این نرم‌افزار می‌تواند کارایی شرکت‌های پخش را بسته به اینکه هم اکنون از چه روشی استفاده می‌کنند تا ۵۰٪ افزایش دهد.

نرم‌افزار داینا اکسپرس در چند مرحله ساده مسئله پیچیده شرکت‌های پخش را حل می‌کند. کاربر با استفاده از این نرم‌افزار ابتدا لیست خودروها و زمان فعالیت آنها را به سیستم وارد می‌کند. سپس مقاصد مشتریان و اینکه چه روزهایی در هفته این مشتریان باید بازدید شوند را وارد سیستم می‌کند. در نهایت پس از انتخاب تنظیمات مورد نظر نرم‌افزار لیست مسیرهای بهینه هر خودرو در هر روز هفته را به کاربر ارائه می‌دهد. این لیست از طریق اپلیکیشن داینا اکسپرس به راننده ارسال شده و رانندگان با توجه به برنامه روزانه مسیرهای تعیین شده توسط نرم‌افزار را اجرا خواهند کرد. کاربر نیز از دفتر مرکزی توانایی کنترل رانندگان و مشاهده لحظه به لحظه آنها در مسیر را خواهد داشت.

به عنوان مثال یکی از مشتریان نرم‌افزار داینا اکسپرس با استفاده از این نرم‌افزار برنامه‌های بهینه روزانه خود را برای بازدید از ۹۶ سوپر مارکت در منطقه بیست‌ودو تهران تولید کرده و مورد بهره‌برداری قرار داده است. با توجه به برنامه بهینه تولید شده توسط داینا اکسپرس، این تعداد فروشگاه بوسیله دو خودرو وانت قابل انجام بوده و در پیوست ۱ می‌توانید تعدادی از عکسهای این برنامه در خروجی نر افزار را مشاهده کنید.