نرم افزار برنامه ریزی پخش سرد

نرم افزار برنامه ریزی پخش سرد داینا اکسپرس

نرم‌افزار برنامه‌ریزی پخش داینا اکسپرس بهترین راه‌حل برای شرکت‌های پخش، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های پستی است که با بکارگیری هوش مصنوعی و الگوریتم‌های بسیار پیشرفته، بهینه‌ترین حالت برای تخصیص بار به ناوگان حمل و مسیر بندی مناسب را با در نظر گرفتن محدودیت‌های زمانی، جغرافیایی، حجمی، وزنی و متفاوت بودن نوع خودروها، و ترافیک به مشتری پیشنهاد می‌دهد

تولید روزانه و شیفتی مسیر

نرم‌افزار داینا اکسپرس با در نظر گرفتن اطلاعات سفارش‌ها، وسایل نقلیه در دسترس و محدودیت‌های موجود، به‌صورت اتوماتیک، مرسوله‌ها را به وسایل نقلیه تخصیص داده و مسیر بهینه تحویل را برای هر یک از وسایل نقلیه تعیین می‌کند. همچنین امکان اینکه هر وسیله نقلیه چند بار در روز به انبار برود و در چند شیفت مختلف کار تحویل مرسوله‌ها را انجام دهد وجود دارد.

ارائه زمان تخمینی دریافت کالا (ETA)

زمان تخمینی دریافت کالا (Estimated Time of Arrival)  زمانی است که برای هر سفارش پس از برنامه‌ریزی و مسیر بندی بر اساس مسیر حرکت وسیله نقلیه و داده‌های ترافیکی پیش‌بینی می‌شود و به مشتری ارائه می‌شود و هر مشتری می‌دهند که سفارش خود حدود چه ساعتی به او تحویل داده خواهد شد و در آن ساعت در محل تحویل حضور خواهد داشت.

در نظر گرفتن تمامی معیارهای برنامه‌ریزی

بی‌شک هنگام برنامه‌ریزی هر چه محدودیت‌های بیشتری در نظر گرفته شود، برنامه واقعی‌تر شده و قابلیت اجرای آن بیشتر می‌شود. نرم‌افزار داینا اکسپرس تمامی معیارهای برنامه‌ریزی از قبیل بازه زمانی تحویل (Time Window)، ظرفیت‌های وزنی و حجمی وسایل نقلیه، اولویت‌بندی سفارش‌ها، زمان بارگیری و تخلیه و … را هنگام برنامه‌ریزی در نظر می‌گیرد.

در نظر گرفتن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد

در نرم‌افزار داینا اکسپرس، محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد در شهر تهران و برخی از کلان‌شهرهای دیگر در هنگام برنامه‌ریزی و مسیر بندی در نظر گرفته می‌شود و بر اساس شماره پلاک خودرو و مجوزهای طرح ترافیک خودرو، مسیرهای درون محدوده‌ها به خودروها تخصیص داده می‌شود.

اولویت‌بندی به‌کارگیری وسایل نقلیه

در برخی از مجموعه‌ها، علاوه بر وسایل نقلیه ملکی، از وسایل نقلیه غیر ملکی یا استیجاری استفاده می‌شود. نرم‌افزار داینا اکسپرس قابلیت اولویت‌بندی تخصیص وسایل نقلیه بر اساس ملکی یا غیر ملکی بودن را بر اساس سیاست شرکت هنگام برنامه‌ریزی به مدیر سیستم می‌دهد.

برنامه‌ریزی بهینه سکوهای بارگیری

نرم‌افزار داینا اکسپرس با در نظر گرفتن معیارهایی همچون زمان شروع به کار و شیفت‌های کاری انبار و زمان بارگیری، با توجه به تعداد سکوهای بارگیری، برنامه زمانبندی بهینه بارگیری را تولید می‌کند. این کار به جلوگیری از ترافیک در انبار کمک می‌کند به طوریکه هر راننده می‌داند در چه ساعتی به کدام سکو برود و چه بارهایی را بارگیری کند.

رهگیری و مانیتورینگ ناوگان حمل‌ونقل

پس از برنامه‌ریزی و ارسال برنامه هر وسیله نقلیه به گوشی هوشمند راننده آن، مدیری سیستم امکان مشاهده و نظارت بر مسیر حرکت رانندگان و وضعیت تحویل یا عدم تحویل هر سفارش را خواهد داشت. برای این کار نیازی به خرید تجهیزات سخت‌افزاری وجود ندارد و نرم‌افزار داینا اکسپرس از سیستم جی‌پی‌اس گوشی رانندگان برای رهگیری استفاده می‌کند. در صورت وجود تجهیزات مجزای جی‌پی‌اس روی وسایل نقلیه، امکان اتصال آنها به نرم‌افزار داینا اکسپرس وجود دارد.

یکپارچه‌سازی با سایر سیستم‌های اطلاعاتی

معماری نرم‌افزار داینا اکسپرس به صورتی طراحی شده که امکان اتصال و یکپارچه‌سازی با دیگر سیستم‌های سازمانی موجود را از قبیل سیستم‌های سفارش گیری، مالی، انبار و … فراهم می‌کند. همچنین در صورت عدم تمایل به یکپارچه‌سازی، اطلاعات ورودی و خروجی نرم‌افزار داینا اکسپرس می‌تواند از طریق فایل اکسل (Excel) استاندارد انجام شود.

امکان اعمال تغییرات در لحظه آخر

نرم‌افزار داینا اکسپرس تخصیص سفارش‌ها به وسایل نقلیه و مسیر بندی آنها را به‌صورت اتوماتیک انجام می‌دهد ولی این امکان وجود دارد که مدیر سیستم پس از برنامه‌ریزی، برخی از سفارش‌ها و مسیرها را به‌صورت دستی تغییر دهد و پس از آن برنامه را به رانندگان ارسال کند.

امکان بهنگام سازی برنامه در حین عملیات

در صورتی که در حین اجرای برنامه و تحویل مرسوله‌ها، اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای مانند خرابی وسیله نقلیه رخ دهد، امکان برنامه‌ریزی مجدد (Re-plan) و آپدیت کردن ETA ها برای آن وسیله نقلیه وجود خواهد.

استفاده از نرم‌افزار برنامه‌ریزی پخش و توزیع داینا اکسپرس باعث صرفه‌جویی در استفاده از وسایل نقلیه و مصرف سوخت می‌شود که تا ۳۰% از هزینه‌های عملیات کم می‌کند. همچنین برنامه‌ریزی سکوهای انبار باعث منظم شدن فرایندهای بارگیری و عدم اتلاف وقت و بی‌نظمی مقابل انبار می‌شود. ارائه زمان تخمینی تحویل کالا (ETA) به مشتری، موجب می‌شود که مشتری هنگام تحویل در محل حضور داشته باشد و باعث کاهش مرجوعی‌های روزانه خواهد شد و همچنین به افزایش بسیار زیاد رضایت مشتری کمک خواهد کرد.